Q&A s Chirkoz Medical Clinic
Operácia očných viečok 22 Odstránenie znamienok, kožných výrastkov 11 Operácia uší 9 Odstránenie xantelaziem 6 Labioplastika 2 Korekcia jaziev 1 Liečba kŕčových žíl metódou Closure 1 Chemický peeling 1 Mezoterapia 1 Laserové zákroky estetickej dermatológie 1 Operácia nosa 1 Teosyal, Restylane, Esthelis, Juverdem, Surgiderm 1 Odstránenie nadmerného potenia 1 Odstránenie vrások botulotoxín 1
   
Q: Dobry den, viaceri lekari spominaju tlakovu masaz, ako sa robi? Tlakom na viecka? Dakujem
A: Chirkoz Medical Clinic: Áno, viečka sa masírujú tlakom na jazvu + jemné štipkanie.
Chirkoz medical clinic viac »
Q: Chcem sa opýtať či náplň je vhodné aplikovať na nos, alebo či sa to vôbec dá aplikovať na úpravu nosa, konkrétne na zjemnenie hrboľa.
A: Chirkoz Medical Clinic: Dobry den, Kyselinu hyaluronovu je mozne aplikovat aj na zjemnenie hrbolu na nosr. Cena sa pohybuje od 300€. Objednat sa mozte mailom alebo telefonicky. S pozdravom Chirkoz medical clinic Info@chirkoz.sk 0948 655 888 viac »
Q: Môžem sa spýtať pri otoplastike sa dajú zmenšiť aj ušné laloky? Alebo sa len prišíva vrchná časť ucha?
A: Chirkoz Medical Clinic: Dobrý deň vám prajem,
samozrejme pri zákroku je možné zmenšiť resp."upraviť" aj ušné laloky.

S pozdravom
Tím Chirkoz medical clinic viac »
Q: Sú xantelazmy len estetickým problémom alebo signalizujú rôzne ochorenia?
A: MUDr. Jana Kubicová-Košťálová: Pri xantelazmách ide o ukladanie tuku v koži, cievach, vnútorných orgánoch atď. Pacienta posielame vždy na vyšetrenie hladiny tukov v krvi, či sa nejedná o nejaké metabolické poruchy. Dôležité je riešiť celkovú hladinu tukov v krvi. Môže ísť aj o genetickú predispozíciu.
MUDr. Jana Košťálová, plasticko-estetická klinika Chirkoz viac »
Q: Je možné, že sa tukové výrastky na očných viečkach zväčšujú?
A: Chirkoz Medical Clinic: Áno, je to možné pri priberaní pacienta. Xantelazmy sa môžu naliať vodou a zväčšiť tak svoj objem. Ak sa ale xantelazmy odstránia, nezvyknú sa obvykle vrátiť.
MUDr. Jana Košťálová, plasticko-estetická klinika Chirkoz viac »
Q: Sú xantelazmy alebo tukové ložiská okolo očí s postupným rastom bolestivé? S čím mám počítať?
A: MUDr. Jana Kubicová-Košťálová: Xantelazmy nie sú bolestivé, pretože ide len o tuk nahromadený v podkoží. Jedná sa o estetickú chybu. MUDr. Jana Košťálová, plasticko-estetická klinika Chirkoz viac »
Q: Akým spôsobom sa možno xantelaziem zbaviť?
A: Chirkoz Medical Clinic: Xantelazmy samy nezmiznú, aj keby sme liečili hladinu tukov v krvi. Keď už sa tuk usadí, inak ako chirurgicky sa odstrániť nedá.
MUDr. Jana Košťálová, plasticko-estetická klinika Chirkoz viac »
Q: Čo býva súčasťou liečby v prípade xantelaziem? Možno ich liečiť aj inak než chirurgicky?
A: MUDr. Jana Kubicová-Košťálová: Xantelazmy samy nezmiznú, aj keby sme liečili hladinu tukov v krvi. Keď už sa tuk usadí, inak ako chirurgicky sa odstrániť nedá.
MUDr. Jana Košťálová, plasticko-estetická klinika Chirkoz viac »
Q: Musí mať človek niečo špecifické, nejaké genetické predispozície? Alebo je to vekom či stravou?
A: Chirkoz Medical Clinic: Pacienta posielame vždy na vyšetrenie hladiny tukov v krvi, či sa nejedná o nejaké metabolické poruchy. Dôležité je riešiť celkovú hladinu tukov v krvi. Môže ísť aj o genetickú predispozíciu.
MUDr. Jana Košťálová, plasticko-estetická klinika Chirkoz viac »