MUDr. Petr Jan Vašek
Patient Reviews & Recommendations
Show reviews   Write a review
Blepharoplasty 27 Rhinoplasty 25 Face-lift 19 Otoplasty 4 Treatment for hyperhidrosis (excessive sweating) 3 Liposuction 2 Dermal fillers 1 The facial implants surgery 1 Neck lift 1  1 Hyaluronic acid 1 Botulinum toxin 1 Tummy tuck 1  1 Tumescent liposuction 1 Mini Lift - Lifestyle Lift 1  1 All categories
Ear surgery (Otoplasty)    
  5 out of 5 stars
“Super doctor with great experience Dr Vasek”
2021-04-22 | Posted by Registered user in Bayern, Germany (DE)
Super doctor with great experience. I am completely satisfied. Thank you very much :-D (Text translated with google, original text below) Super Arzt mit große Erfahrung. Ich bin total zufrieden. Vielen Dank :-D
Ear surgery (Otoplasty)    
  5 out of 5 stars
“Otoplasty at Formé Clinic, so happy I did it”
2019-02-26 | Posted by Caz in Birmingham, United Kingdom (GB)
I was really nervous about travelling abroad for surgery but I just could not justify paying uk prices. I found Formé Clinic & read loads of positive reviews so decided to go for it. I am so so happy I did, the clinic & operating room were spotless & everyone was so lovely. Best decision I made! My daughters were so impressed by my results they have both booked in!!
Ear surgery (Otoplasty)    
  5 out of 5 stars
“Otoplasty - Great value for money”
2018-01-09 | Posted by JackHarri in Cataluña, Spain (ES)
I had a great experience at Forme, for the price of my surgery I highly doubt I could get anywhere near the same level of quality and care without spending thousands money at another clinic. The staff were helpful and comforting and the operation carried out by Dr Vasek was faultless, I highly recommend going to Forme you won't be disappointed.
Ear surgery (Otoplasty)    
  5 out of 5 stars
“Syn už nemá odstáté uši”
2015-03-14 | Posted by hana.janska1 in Central Bohemia, Czech Republic (CZ)
Dobrý den, protože si radši připlatím za perfektní péči, tak jsem se rozhodla pro syna zvolit soukromou plastickou kliniku pro tzv. otoplastiku, což je operace uší. Na doporučení jsem vybrala Formé clinic na Václavském náměstí u pana MUDr. Vaška. Udělala jsem velice dobře, syn má nyní uši normálně přilehlé, žádné plachťáky, ale hlavně pan doktor se mu perfektně věnoval a sestřička jménem Tereza ho tak úžasně rozptylovala, že se syn ani nestihl začít bát. Je pravda, že mu pak docházela trpělivost s nošením čelenky, která je nezbytná po zákroku, ale co se týče kliniky opravdu úžasná práce a pozornost personálu. Velice děkuji a myslím, že syn ocení až časem jaký je hezounek :-) .
Add Your Review